Kostelní 182, 344 01 Domažlice
Farmářský obchod v Domažlicích má již více jak desetiletou tradici. V roce 2023 se bývalý nájemce a provozovatel rozhodl obchod zavřít. To už byl tento krámek jen „stínem“ toho, co ve svých začátcích znamenal a přinášel zákazníkům. Po dlouhých úvahách, zjišťování a hledání vhodných dodavatelů, průzkumu trhu, konkurenceschopnosti, referencí od našich spoluobčanů a v neposlední řadě konzultaci s účetními jsem se rozhodl Farmářský obchod dále provozovat. 8.1.2024 tedy Farmářský obchod odstartoval svoji novou etapu.

Mojí prioritou je nabízet zákazníkům potraviny od lokálních výrobců, ať již těch, kterým se podařilo dát svému jménu prestiž díky tvrdé práci a kvalitním produktům vyráběným z poctivých surovin, tak i těm začínajícím. A že na Chodsku máme plno šikovných, poctivých a tvrdě pracujících menších podnikatelů zabývajících se potravinářskou výrobou.

Ve Farmářském obchodě najdete i zboží pro lidi s intolerancí na lepek či laktózu obsažené v potravinách. Velmi oblíbenými se staly bezlepkové koláčky, či Müsli. Nabídku stále rozšiřujeme a nabízíme tak pestrý výběr potravin, které lidem s těmito potíži dopřejí zvolit si chutné a pro jejich tělo bezpečné výrobky. Stejně tak hledáme možnosti potravin bez cukru vhodné pro diabetiky.

Nechybí ani velmi oblíbené ovocné bylinné sirupy od české firmy Kitl, dále nabízíme i müsli tyčinky, sušenky, čokolády, směsi ovoce, ořechů a dalších produktů od společnosti MIXIT. Müsli máme také od výrobce Topnatur, který nabízí svoji řadu Müsli srdcem.

Nedílnou součástí našeho krámku jsou pak uzeniny a maso od místních řezníků a uzenářů, kteří dělají svoji práci precizně, z výběru jen těch nejlepších produktů, což je zárukou prvotřídní kvality. Je nám ctí, že jedním z našich dodavatelů jsou i Čendovi uzeniny z Klenčí pod Čerchovem, jehož Čendova klobása se může chlubit prestižním oceněním Regionální potravina Plzeňského kraje pro rok 2023 v kategorii Masné výrobky tepelně opracované.  Vážíme si spolupráce s řezníkem a uzenářem Arnoštěm Dvořákem od kterého nabízíme jeho dobroty jako je uzený bok, nebo krkovice. Zákaznící si oblíbili i skvělé klobásky uzené na bukovém dřevě.

V neposlední řadě u nás zakoupíte med a produkty z medu od místních včelařů, čerstvé a uzené ryby dodávané ze sousedního klatovského okresu, několik druhů oříšků, semínek,kaše a mouky. Křupky ať už rýžové nebo jáhlové, ochucené vhodné zejména pro děti, nebo celou řadu tyčinek, čokolád a trubiček, mnohé z nich bezlepkové, nebo bez cukru.

Samostatnou řadou je prodej koření a kořenících směsí. Široký výbět několika druhů, které přispějí ke skvélé chuti vámi připravovaných jídel.

Doplňkovým prodejem jsou pak čaje, tinktury a bylinky od renomovaných českých výrobců, jakými jsou například Dr. Popov nebo Serafin.

Věřím, že Farmářský obchod v Domažlicích vám, našim stávajícím i novým zákazníkům, přinese možnost nakoupit si kvalitní, zdravé, chutné potraviny a doplní tak široké spektrum prodejen s potravinami, které Domažlice nabízejí.

Děkuji a vážím si vaší přízně, podnětů a nápadů, co byste vy, naši zákazníci, ještě rádi na pultech Farmářského obchodu v Domažlicích viděli. K dispozici je několik způsobů, jak mě můžete kontaktovat.